Producent taśm samoprzylepnych

FoodSafe

Historia

Superieur Verpakkingen rozpoczęła działalność handlową w latach 30-tych, produkując gumowane taśmy papierowe. Ta taśma nabierała własności przylepnych tylko po nawilżeniu. Nowe materiały pojawiły się w latach 50-tych: były to samoprzylepne, plastikowe taśmy. Superieur Verpakkingen dostrzegła swoją szansę i przekształciła wydział gumowanego papieru w niezależną firmę produkującą taśmy. Firma Industrie van Zelfklevende Materialen Supertape NV została założona 26 marca 1962 roku, jest to jedna z pierwszych europejskich fabryk produkujących samoprzylepne taśmy do pakowania z polichlorku winylu (PVC).

1960 - 1970: sukces taśm antyimplozyjnych i przejęcie przez Schut Superieur

W roku 1968, razem z dużym producentem branży elektronicznej opracowaliśmy taśmy zabezpieczające kineskopy przed implozją w celu polepszenia bezpieczeństwa ich użytkowania. Te taśmy CRT (Cathode-Ray Tube), które są naszymi pierwszymi taśmami technicznymi, odniosły wielki światowy sukces. Zdominowaliśmy rynek na 35 lat i uczyniliśmy bezpiecznymi ponad 500 milionów odbiorników telewizyjnych. Firma Schut Superieur z Eerbeek, która później przekształciła się w Koninklijke Schut, przejęła Supertape w roku 1970.

1970 - 1980: zakup drugiej linii do powlekania i fabryki maszyn

Przemysł zaczął żądać tańszych taśm do pakowania, niż taśmy z polichlorku winylu (PVC). Taśmy polipropylenowe (PP) zaczęto produkować w roku 1975. Zainwestowaliśmy w drugą linię do powlekania z użyciem rozpuszczalnika, aby sprostać wymaganiom cenowym i ilościowym. W roku 1980 kupiliśmy firmę Floraco Machinefabriek, która później przekształciła się w Supertape Systems, producenta maszyn do wytwarzania taśm. Wprowadziliśmy koncepcję "materiały i maszyny z jednego źródła".

1980 - 1990: nasze taśmy o funkcjach specjalnych podbijają sektor opakowań

W latach 80-tych klienci postawili wysokie wymagania, które musiały spełnić taśmy do pakowania stosowane w trudnych warunkach, takie jak opakowania pochodzące z recyklingu oraz większe opakowania z gorącą i zimną zawartością. Opracowaliśmy unikalne taśmy SuperTherm, SuperCool, SuperTack i SuperNova i staliśmy się absolutnym liderem rynkowym. Od tego czasu cieszymy się ustabilizowaną pozycją wśród wiodących markowych producentów, jako przodujący ekspert w dziedzinie taśm do pakowania.

1990 - 1995: wielka przemiana w dziejach Supertape

23 sierpnia 1990 roku wybuchł zbiornik z rozpuszczalnikiem. Postanowiliśmy zatem, rozpocząć stosowanie powłok pokrytych klejem topliwym i zastąpić linie technologiczne stosujące rozpuszczalniki liniami stosującymi ten klej. Ponieważ nie wszystko można było odpowiednio przekształcić, w roku 1992 przejęliśmy fabrykę taśm SIV (Supertape Francja). 20 marca 1992 świętowaliśmy nasze nowe otwarcie. Rynek z entuzjazmem przyjął nasze przyjazne dla środowiska taśmy z klejem topliwym. Supertape Wielka Brytania rozpoczęła działalność w roku w 1992, a Supertape Deutschland w 1995.

1995 - 2010: od taśm masowych do taśm z wartością dodaną

Od roku 1995 nasza uwaga skupia się na taśmach posiadających wartość dodaną: taśmy przemysłowe, specjalne taśmy do pakowania, taśmy dla majsterkowiczów i taśmy użytkowe. Filia w Polsce rozpoczęła działalność w roku 1996. Od roku 1997 jesteśmy częścią Ray Technology Group (RTG), co umocniło naszą pozycję na rynku artykułów dla majsterkowiczów i ogólnego użytku. Przejęcie TMtape w roku 1999 jeszcze bardziej umocniło nas na rynku artykułów dla majsterkowiczów.

Koncepcje dystrybucji taśm dla majsterkowiczów i taśm użytkowych należą do wiodącego markowego partnera. Wprowadzenie na rynek europejski taśm Duct tapes z klejem na bazie kauczuku syntetycznego okazało się sukcesem. Produkcję taśm ogólnego użytku zakończyliśmy w roku w 2007 i zakład RTG został zamknięty. Jednocześnie, rozpoczęliśmy ekspansję asortymentu taśm dla majsterkowiczów, konstrukcyjnych i przemysłowych naszej własnej produkcji. W roku 2008 postanowiliśmy oddzielić działalność produkcyjną od handlowej. Od tego czasu za sprawy handlowe odpowiedzialna jest Supertape Packaging.

Od 2010 do dziś: Supertape posiadaczem certyfikatu ISO 22000 i firmą rodzinną

W roku 2012 uzyskaliśmy certyfikat zgodności ISO 22000. Jesteśmy jednym z nielicznych europejskich producentów taśm, którzy wytwarzają artykuły bezpieczne dla żywności. Supertape stała się przedsiębiorstwem rodzinnym w roku 2013.